For Fun jest placówką dwujęzyczną. W godzinach zajęć dydaktycznych (od 9:00 do 15:30) dziećmi opiekują się na przemian dwie osoby – pedagog polski oraz native speaker, którego ojczystym językiem jest język angielski. Realizujemy program, zgodny z wytycznymi MEN-u.

W programie edukacji przedszkolnej opieramy się m.in. na serii podręczników „Trampolina” Polskich Wydawnictw Naukowych, o wysokiej renomie wśród pedagogów i rodziców.

Podczas zajęć rytmiki i różnych zajęć ruchowych, rozwijamy u dzieci ogólną sprawność fizyczną, poczucie rytmu, inteligencję emocjonalną oraz wrażliwość.

W sezonie wiosenno-letnim spędzamy dużo czasu w naszym ogródku.

Prowadzimy regularne zajęcia z terapii ręki. Przywiązujemy dużą wagę do usprawniania i stymulacji precyzyjnych ruchów palców i dłoni naszych przedszkolaków, wiedząc, że w pierwszych sześciu latach życia mają one ogromny wpływ na rozwój zdolności manualnych dziecka. Pracujemy nad koncentracją i uczymy cierpliwości.

Prowadzimy zabawy z elementem integracji sensorycznej, dostarczając dziecku różnorodnych bodźców z otaczającego świata.

Uczymy dzieci rozumieć otaczający świat za pomocą bajkoterapii. W ten sposób rozwijamy jednocześnie ich wyobraźnię. Pokazujemy dzieciom, że nie ma złych lub dobrych emocji – one po prostu są i uczymy radzić sobie z napięciami. Utrwalamy wzorce pozytywnych zachowań.

W laboratorium przedszkolaka pozwalamy dzieciom odkrywać świat i eksperymentować, dbając o ich edukację i dobrą zabawę.

Zajęcia dodatkowe

W ramach dodatkowych zajęć proponujemy przedszkolakom autorski program zabaw z matematyką – Matematyka EZO (Eksperymentuj Zrozum Oblicz), gdzie poprzez muzykę, gry i doświadczenia rozwijamy umiejętność logicznego myślenia i budujemy pozytywny stosunek do przedmiotu. Ćwiczenia zostały dobrane w taki sposób, aby stymulować powstawanie nowych połączeń neuronowych, tworzących obszary pojęciowe w rozwijającym się mózgu kilkulatka.

Dodatkowo, proponujemy dzieciom świetną zabawę podczas zajęć z sensoplastyki. Wspólnie malujemy, lepimy, sypiemy, mieszamy, lejemy, smakujemy, wąchamy i twórczo się brudzimy. Wykorzystujemy tylko naturalne produkty spożywcze i barwniki.

W trakcie warsztatów ceramicznych ugniatamy, wałkujemy, formujemy i czarujemy z gliny.  Kształtujemy wyobraźnię i zdolności manualne dzieci. Uczymy skupienia, cierpliwości i przygotowujemy rękę do nauki pisania, zapewniając dzieciom dobrą zabawę.

Wiedząc jak dużą wartość w kształtowaniu człowieka odgrywa sztuka, organizujemy także zajęcia artystyczne – plastyczne z elementami wiedzy o historii sztuki prowadzone przez historyka sztuki. Zajęcia te umożliwią dzieciom zarówno poznanie najciekawszych nurtów w sztuce, jak też osobistą ekspresję i tworzenie własnoręcznych dzieł.

Jedna z naszych sal jest wyposażona w specjalne maty – to tam nasz trener (pedagog, posiadający uprawnienia do pracy z najmłodszymi) zadba o kondycję przedszkolaków w ramach ogólnorozwojowych zajęć sportowych.

Pragniemy również, aby w ramach czasu spędzonego w przedszkolu, dzieci potrzebujące dodatkowej pomocy, mogły skorzystać z indywidualnych zajęć z integracji sensorycznej, terapii ręki, zajęć logopedycznych i zajęć z psychologiem.