W naszej placówce współpracujemy z wykwalifikowanymi, energicznymi, kreatywnymi nauczycielami, dla których praca z dziećmi to pasja. Każda z zatrudnionych osób ma wykształcenie i doświadczenie pedagogiczne, ale nie tylko. Nasi nauczyciele to również opiekunowie dziecięcy, neuropsychoterapeuci, terapeuci ręki i stopy, specjaliści integracji sensorycznej i terapii behawioralnej. Wszyscy odbyli kursy pierwszej pomocy pediatrycznej.

Nauczyciele czuwają nad realizacją naszego nadrzędnego celu, jakim jest harmonijny rozwój dzieci poprzez stworzenie dla nich atmosfery zaufania i bezpieczeństwa. W trosce o doskonałe przygotowanie dzieci do dalszych etapów kształcenia, każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby zapewnić maluchom dostęp do szerokiej wiedzy i możliwość nabywania potrzebnych im umiejętności.

Nasi nauczyciele:

mgr Estera Kucińska-Olejniczak,
Dyrektor edukacyjny
Pedagog z wykształcenia i pasji. Certyfikowany coach kryzysowy, Master NLP. Trener Nonviolent Communication. Ukończyła studia magisterskie z pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim oraz M.A. in Education  na Middlesex University. Jest współzałożycielką firmy szkoleniowo–coachingowej Next Level.  Ma za sobą 11-letnie doświadczenie w pracy w polskich i międzynarodowych szkołach i przedszkolach. Współpracuje z instytucjami edukując rodziców i nauczycieli, aby mądrze wychowywali i nauczali młode pokolenia budując jednocześnie ich zasoby, opierając się na wzajemnym szacunku, indywidualnym podejściu i zaufaniu.

mgr Agnieszka Szczecina,
nauczyciel przedszkolny, wychowawca grupy Odkrywców

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania oraz Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej. Posiada szeroką wiedzę z zakresu: Pedagogiki opiekuńczej i pracy socjalnej, Pedagogiki resocjalizacyjnej i terapii pedagogicznej.  Praktykę zawodową odbyła w Przedszkolu Gminnym. Ukończyła szkolenie z zakresu Logorytmiki.

Kim jestem? Osobą ogromnie zaangażowaną, odpowiedzialną i sumienną w ramach pracy z dziećmi oraz kontaktach z ich rodzicami. Przygotowuje się do zajęć wychowawczo- dydaktycznych wykazując się dużą znajomością wiedzy metodycznej i merytorycznej. Starannie dobieram literaturę dla dzieci, dostosowując poziom merytoryczny przekazu do grupy wiekowej. Jasno określam cele szczegółowe, stosuję różnorodne metody i formy pracy, prawidłowo dobrane do tematu, poziomu i możliwości dzieci. Potrafię wzbudzić zainteresowanie i zaciekawienie zajęciami, co przekłada się na aktywność i zaangażowanie dzieci. Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje? Muzyka jest ważnym elementem wpływającym również na rozwój dziecka już od wczesnych etapów życia. Stąd moje zainteresowanie nią. Wczesna stymulacja muzyczna ma wpływ na rozwój mowy dziecka poprzez zabawy i ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia uwagi słuchowej oraz ćwiczenia rytmiczne.

Irena Pylypiak,
nauczyciel przedszkolny, wychowawca grupy Krasnoludków

Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, na kierunku pedagogika ze specjalnością społeczno-opiekuńczą oraz Przykarpacki Narodowy Uniwersytet im. W. Stefanyka w Iwano-Frankowsku ze specjalnością nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne. Poprzednio pracowała jako wychowawca w przedszkolu Techniczne studio „Wynalazca”, gdzie zajmowała się nauczaniem dzieci poprzez prowadzenia projektów „LEGO Education”, prowadziła codzienne zajęcia, przygotowywała i uczestniczyła z dziećmi w konkursach. Pracowała również jako wychowawca w przedszkolu „Wyszywanka”, gdzie oprócz organizacji trybu dnia dzieci prowadziła zajęcia autorskie, współpracowała z rodzicami i prowadziła konsultacje metodyczne, organizowała konkursy oraz wystawy dziecięcych prac.

Nasi trenerzy:

Mateusz Wróbel

Student muzykologii oraz realizacji dźwięku, lektor języka angielskiego, a także członek teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego, moją największą pasją jest muzyka, słuchanie jej, granie oraz komponowanie

Łukasz Rybiński

Swoja przygodę z tańcem zaczął w 1992 roku. Występował na wielu turniejach oraz pokazach tańca. Po zakończeniu kariery turniejowej zajął się nauczaniem innych i tak od 2004 roku jest instruktorem . Naucza w wielu przedszkolach, szkołach, domach kultury i klubach tańca. Prezentuję umiejętności podopiecznych przed rodzicami na licznych pokazach, piknikach i uroczystościach. Najmłodsze dzieci w wieku przedszkolnym uczą się poczucia rytmu, układów tanecznych, kształtują ogólną motorykę a przede wszystkim dobrze się bawią!!!

Merial Mazur

Urodzona w Phoenix w Arizonie, ukończyła Shadow Mountain High School jako aktywna członkini National Forensics League, gdzie ćwiczyła i występowała publicznie, debatowała i interpretowała dramatycznie. Zadebiutowała jako reżyser teatralny, adaptując utwór Lucille Fletcher „Przepraszam, pomyłka”

Przyjechała do Polski, by poznać ojczyznę ojca (i pokochała ją) i ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie przez trzy lata była przewodniczącą teatru akademickiego The Cheerful Hamlets, którym kierowała oraz występowała. Od tego czasu stała się nauczycielem i tłumaczem na pełen etat, prowadząc zajęcia teatralne dla dzieci przez ostatnie pięć lat.

Merial była koordynatorką Giovenco Teatro Festival w San Sebastiano dei Marsi, Ortona dei Marsi i Bisegna we Włoszech w 2017 r. Współreżyserowała i wykonała ten międzynarodowy projekt. Obecnie pracuje nad nowym projektem teatralnym nazwanym „Być może Howl”.

Monika Skorykow
Specjalista ds. komunikacji, filolog medialny, trener Komunikacji Transformującej, trener treningu umiejętności społecznych i zastępowania agresji, MASTER NLP, coach, praktyk treningu 7 nawyków skutecznego działania S. Coveya, praktyk Storytellingu MSSB. Wiele lat budowała relacje zespołowe w obszarze komunikacji, jako lider i konsultant w zespołach projektowych, we współpracy z organizacjami i placówkami edukacyjnymi. Autor artykułów i felietonów do prasy branżowej oraz bajek dla dzieci. „Moją misją jest wspieranie dobrych relacji,

Współpracujemy:

mgr Magdalena Toruń – psycholog dziecięcy

Absolwentka Wydziału Psy­cho­lo­gii na Uni­wer­sy­te­cie SWPS ze spe­cja­li­zacjami

Psy­cho­lo­gia Kli­niczna Dziecka oraz Psychologia Kliniczna.

Ukończyła półroczny kurs Terapii poznawczo–behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum CBT.

Odbyła staż w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii gdzie miała możliwość doskonalenia swojej pracy.

Uczestniczyła w następujących szkoleniach:

  •    SYNAPSIS, „Diagnoza funkcjonalna dzieci z autyzmem – Profil Psychoedukacyjny PEP-R”
  •     ACENTRUM, „Terapia ręki. I Stopień. Funkcjonalne podejście do rozwoju małej motoryki PTR”
  •    ACENTRUM, „Grafomotoryka w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w oparciu o PTR”

Swoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe zdobywała m.in. w programie „Ułatwiamy życie z nadpobudliwością” stworzonym przy Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS, Fundacji Krok po Kroku, Fundacji Maraton, Centrum Wspomagania Rozwoju ASAN, Specjalistycznym Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Autism oraz w Poradni Savant.

Obecnie pracuje w Ośrodku Diagnostyczno – Terapeutycznym dla dzieci Promyk gdzie prowadzi indywidualną terapię dzieci z trudnościami rozwojowymi, problemami emocjonalnymi i społecznymi, konsultacje z rodzicami oraz zajęcia grupowe (treningi umiejętności społecznych).

Jest również psychologiem w trzech warszawskich przedszkolach oraz żłobku, gdzie prowadzi terapię dzieci z trudnościami rozwojowym.

Agnieszka Ważny

Pedagog, neurometodyk, chemik kwantowy, coach, trener, wykładowca akademicki min. z zakresu komunikacji, motywacji i neurodydaktyki z ponad 16 letnim doświadczeniem.

Założycielka i prezes Centrum Innowacyjnych Metod Edukacyjnych, które przekształciło się w Fundację „Ważna Edukacja”. Fascynuje się neurodydaktyką i wiedzą na temat mózgu do optymalizacji procesów uczenia w taki sposób, aby nauka i rozwój stały się procesem naturalnym, radosnym i efektywnym. Wierzy, że WSZYSTKIE DZIECI SĄ ZDOLNE, trzeba tylko stworzyć im odpowiednią przestrzeń do rozwoju.

Autorka wielu programów edukacyjno-rozwojowych, min. twórca autorskich projektów min. „Matematyka na wesoło czyli neurodydaktyka w praktyce” i „Mózg na diecie”.

Felietonistka działu „Neurodydaktyka” czasopisma dla nauczycieli pasjonatów „Sygnał. Magazyn Wychowawcy”. Pasjonatka twórczego myślenia, pracy metaforą, twórca bajek terapeutycznych. Swoje umiejętności trenerskie rozwijała pod kierunkiem m.in. Hermann’a Müllera – Walbrodt (Niemcy), Roberta B. Dilts’a (USA), Davida Neenana (USA), Franka Farrely’ego (USA), Marcus de Maria (USA), Singer Blair (USA). Cały czas podnosi swoje kwalifikacje na warsztatach, szkoleniach prowadzonych przez polskich i międzynarodowych trenerów. Prywatnie mama 7-letniego Adasia, która uczy się każdego dnia….:)